Jak se připravit na NIS2

Přednášející


Michaela Holíková
Of counsel, Security Compliance Analyst, ROWAN LEGAL

Michaela Holíková

Mgr. Michaela Holíková se v rámci ROWAN LEGAL specializuje na poradenství korporátním klientům i veřejnoprávním subjektům v oblasti kybernetické bezpečnosti, ochrany osobních údajů, compliance a energetického a klimatického práva. Má bohaté zkušenosti s vyjednáváním smluvních požadavků na kybernetickou bezpečnost v rámci řízení dodavatelského řetězce, a také řízením rizik a zaváděním a poskytováním bezpečnostních opatření. V minulosti působila v největší české ICT společnosti (dnes ARICOMA), a také jako manažer kybernetické bezpečnosti pro klienty ve veřejné správě. Je absolventkou Právnické fakulty Masarykovy univerzity v Brně.

Jan Tomíšek
Partner advokátní kanceláře ROWAN LEGAL

Jan Tomíšek

Mgr. et Mgr. Ing. Jan Tomíšek, CIPP/E se věnuje právnímu poradenství zejména v oblastech softwarového práva, cloud computingu, ochrany osobních údajů, kybernetické bezpečnosti a elektronických transakcí. Vedle působení v advokacii je externím doktorandem na Ústavu práva a technologií Právnické fakulty Masarykovy univerzity, kde pravidelně vyučuje zejména témata softwarového práva a ochrany osobních údajů. Jan je absolventem Právnické fakulty, Fakulty informatiky a Ekonomicko-správní fakulty Masarykovy univerzity. Kromě práva studoval kybernetickou bezpečnost a management. Je certifikovaným profesionálem v ochraně soukromí (CIPP/E) a držitelem ocenění Právník roku v kategorii Talent roku za rok 2016.

Adam Kučínský
Ředitel odboru regulace, Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost

Adam Kučínský

Ing. Bc. Adam Kučínský se zabývá zejména řízením bezpečností informací, krizovým řízením a problematikou ochrany klíčových informačních a komunikačních systémů státu. Jako ředitel odboru regulace na Národním úřadě pro kybernetickou a informační bezpečnost vede tým specialistů, jejichž hlavní činností je implementace a dohled nad zákonem o kybernetické bezpečnosti, nastavení regulatorních požadavků a příprava legislativy a bezpečnostních standardů v oblasti kybernetické bezpečnosti. Vedle toho již několik let spolupracuje jako externí lektor s vysokými školami a dalšími vzdělávacími institucemi a o problematice kybernetické bezpečnosti přednáším také na odborných konferencích.

Lubomír Almer
Cyber Defense Center Director, Aricoma

Lubomír Almer

Ing. Lubomír Almer, Ph.D. absolvoval doktorský studijní program na Univerzitě obrany se zaměřením disertační práce na Management kybernetické bezpečnosti organizace. Ve společnosti Aricoma Enterprise Cybersecurity působí od roku 2017. První praktické zkušenosti v oblasti IT bezpečnosti získal při práci v Deloitte Advisory a Flowmon Networks. Aktuálně zastává pozici Cyber Defense Center Director, kde vede tým bezpečnostních analytiků a společně poskytují bezpečnostní monitoring jako službu zákazníkům Aricoma. V rámci své pracovní náplně se specializuje na řešení Security Information and Event Management (SIEM), Endpoint Detection and Response (EDR), návrhy architektur a bezpečnost v oblasti IoT/IoMT.